O nas

 
 

JESTEŚMY FIRMĄ Z PRAWIE 25 LETNIM  DOŚWIADCZENIEM!
 

Ponad 20 lat nowych tradycji

W 1989 roku inż. Leszek Lonkwic położył kamień węgielny pod firmę która konserwuje i serwisuje dźwigi. Nie poprzestał jednak na tym. Właściwie wkrótce zauważył przyszły potencjał nieco innego rynku i na początku 1998 roku  przesunął nacisk na wytwarzanie dźwigów elektrycznych i hydraulicznych.

 

 • W drodze na szczyt – od samego początku

Na przestrzeni krótkiej historii innowacja była i jest charakterystyczną cechą działalności firmy WINDA. W 1991 roku zmontowaliśmy pierwszy dźwig niemieckiej firmy Haushahn. W 1994 WINDA wygrała prestiżowy kontrakt na zainstalowanie dźwigów w ówczesnej Polfie Rzeszów, pierwszych dźwigów zgodnych z europejską normą czystości GMP. W 1994 firma poszerzyła gamę swoich usług i produktów włączając wciągniki, elektrowciągi i przeszklone konstrukcje stalowe szybów dźwigowych. 

W 1999 dział serwisu firmy WINDA  wprowadził System STEP – pionierski w Polsce system elektroniczny dla zdalnego monitorowania i konserwacji. I nadal wychodzimy naprzeciw potrzebom przyszyłości.

 

 • Sukces zbudowany na ciągłości

Firma WINDA jest firmą rodzinną, która jest dziś wiodącym w woj. lubelskim wytwórcą dźwigów oraz systemów do transportu bliskiego i przeładunku materiałów. Wewnętrzna siła firmy budowana jest na absolutnym zaangażowaniu w jakość, podkreślonym staraniami o certyfikat ISO 9001. Siła zewnętrzna firmy WINDA opiera się na zaangażowaniu w bliską współpracę z klientem, fachowej ekspertyzie oraz niezawodnym serwisie . Z czasem, firma, która stworzył inż. Leszek Lonkwic dla serwisu i później produkcji dźwigów, rozwinęła się w firmę prawdziwie ogólnopolską, posiadającą sieć sprzedaży i serwisu obejmujące całą Polskę.  Ogółem, firma WINDA wyrobiła sobie godną pozazdroszczenia reputację w zakresie wysokiej jakości i wydajnej technologii przemieszczania pionowego ludzi i towarów.

 

 • Właściwe rozwiązanie

ZED WINDA zapewnia szeroką różnorodność systemów do przemieszczania w pionie ludzi i towarów. Produkty te korzystają ze zdobywanych przez ponad 10 lat doświadczeń w konstruowaniu wysokiej jakości dźwigów, a także blisko 25 letniemu indywidualnemu  doświadczeniu w branży dźwigowej inż. Leszka Lonkwica. Dźwigi typu WIN firmy WINDA są zaprojektowane, by łączyć największy możliwy stopień bezpieczeństwa z komfortem na bardzo wysokim poziomie, łatwością użycia i wydajnością.

 

 NASZA OFERTA:
 

 • Pokój z widokiem

Panoramiczne dźwigi firmy WINDA (dźwigi przeszkloane i dźwigi ścienne) są eleganckim i ekscytującym sposobem dodania budynkowi odrobiny stylu. Nie tylko przyciągają one spojrzenia pełne podziwu, ale także oferują ekscytującą przejażdżkę. Dźwigi panoramiczne typu WIN mogą być wybrane z gamy koncepcji standardowych lub przerobionych na życzenie klienta z pomocą naszych specjalistów tak, by pasowały do otaczających cech architektonicznych.

 • Bardzo szybkie wznoszenie

Dźwigi szybkie WIN są wykorzystywane tam, gdzie celem nadrzędnym jest dostać się na duże wysokości bardzo szybko. Dźwigi WIN wywiązują się z tego zadania sprawnie i efektywnie.

 • Dźwigi towarowe

Dźwigi towarowe muszą spełniać różnorodne wymogi w rudnych warunkach. Przede wszystkim muszą być w stanie przenosić ciężkie ładunki, muszą być odporne na zużycie i rozerwanie i muszą być całkowicie niezawodne. Jako specjalista w technologii transportu bliskiego i przeładunku materiałów, ZED WINDA jest idealnie wyposażony, by znaleźć właściwe rozwiązanie.


JESTEŚMY DLA KLIENTA:

 • Możliwość wyboru

WINDA oferuje swoim klientom jasno skonstruowaną gamę produktów modularnych. A ponieważ dźwig jest główną cechą architektoniczną, proponujemy cztery różne rodziny modelowe; każda rodzina pozwala na ogromną swobodę w zakresie kolorów i projektu. 


TECHNOLOGIE  STOSOWANA PRZEZ NAS

 • Inteligentna technologia

WINDA poza budowaniem dźwigów ciągle pracuje nad ich ulepszaniem i subtelnością. Pierwszym przykładem ducha innowacji WINDA jest nowy napęd dźwigowy. Napęd ten oparty jest na przekładni planetarnej i napędzie bezreduktorowym , zaawansowanym regulatorze  częstotliwości i inteligentnym elektronicznym systemie sterowania. Rezultatem wprowadzonych innowacji jest dźwig, który porusza się ze znakomitą płynnością, przyspieszając i zwalniając bez jakichkolwiek wstrząsów.

 • Twórcza technologia

ZED WINDA myśli o potrzebach jutra, używając kreatywności w rozwijaniu nowych technologii, powiększając skuteczność i pomniejszając koszty operacyjne. Owocem kreatywnego podejścia WINDA jest wykorzystanie napędu dźwigów linowych. Napęd ten łączy niezwykłą niezawodność za światowym poziomem skuteczności za pomocą odpowiednio rozwiniętego napędu bezreduktorowego. Jest on nie tylko bardzo wydajny, ale również niezmiernie cichy i zużywa się w znikomym stopniu podczas pracy. Innym rezultatem kreatywności jest stworzenie dużej liczby wszechstronnych dźwigów hydraulicznych, linowych, które mogą być zaadoptowane w wielu niezawodnych i wymagających otoczeniach architektonicznych.

 • Wydajna technologia

Nowa przekładnia planetarna jest perfekcyjnym rozwiązaniem na problemy naszego wieku związane z oszczędnością energii i ochroną środowiska. Przekładnia ta osiąga nadzwyczajna 98% wydajność w konwersji energii. W połączeniu z zaawansowanym konwerterem częstotliwości tworzy ona system, który zużywa około 60% energii mniej niż konwencjonalne napędy. Ponadto przekładnia może współpracować z mniejszymi silnikami, których zapotrzebowanie na prąd rozruchowy jest znacznie mniejsze.  W sumie koncepcja ta może zredukować znacznie koszty operacyjne.

 • Bezpieczna technologia

Jeśli ktoś ma do czynienia z transportem  czy przemieszczaniem ludzi musi pracować ze szczególną ostrożnością. ZED WINDA zdaje sobie sprawę ze swojej odpowiedzialności w zakresie bezpieczeństwa i niezawodności od początku do końca, od wstępnego projektu do wyprodukowania, instalacji i serwisu  . 


NASZE USŁUGI I SERWIS

 • Kompleksowy serwis

Nawet najbardziej wyszukany i zaawansowany produkt jest tak dobry jak oferowany serwis danego produktu. Z firmą ZED WINDA możesz korzystać z pomocy ekspertów od początku do końca, od wstępnego projektu do wyprodukowania, instalacji i serwisu . Kompleksowa usługa serwisowa to spokój ducha.

 • Bliska współpraca

Bliska współpraca pomiędzy producentem, a klientem jest najlepszą gwarancją doskonałych rezultatów. Dźwigi nie są wyjątkiem. ZED WINDA oferuje pomoc doświadczonych specjalistów, współpracując ramię w ramię z klientem przez cały czas trwania projektu. Specjaliści w firmie WINDA są nie tylko partnerami, są oni także plastyczni, gdyż rozumieją dynamiczną naturę projektów konstrukcyjnych i potrzeb partnera, który może odpowiednio zareagować. Bez względu na złożoność projektu i ilość wymaganych zmian, zapewniamy, że otrzymasz dźwig, który spełni twoje wymagania.

 • Instalacja przez specjalistów

Dźwig powinien być zainstalowany i nadzorowany przez kogoś, kto wie co robi.

ZED WINDA zatrudnia tylko wysoko wyszkolonych i doświadczonych techników i inżynierów do instalowania dźwigów ze względu na  fakt, że fundamenty systemu powinny pracować niezawodnie i bezpiecznie przez wiele, wiele lat.

 

 • Serwis pogwarancyjny w celu zapewnienia niezawodnego działania

Wszystkie dźwigi są oferowane z kompleksowymi usługami serwisowymi, co zapewnia bezpieczeństwo i niezawodne działanie. Nasi technicy i inżynierowie zajmują się serwisem konserwują i dbają o dźwigi z największa starannością.

 • Wspaniałe pomysły dla większej skuteczności

Serwis firmy WINDA włącza także system zdalnego, elektronicznego monitorowania STEP i system konwersacji. Pozwala to naszym inżynierom na nadzorowanie państwa dźwigów i dokonywanie konwersacji unikając kosztownych wizyt u państwa. System ten pozwala także na usunięcie jakichkolwiek problemów w zarodku – co oznacza długotrwałą niezawodność i skuteczność. Oferujemy także wbudowany w kabinę system alarmowy, który pozwala na bezpośrednie zaalarmowanie naszego centrum. Ten zaawansowany system zapewnia szybką i efektywną ewakuację i oznacza także, że właściciel budynku nie musi mieć własnego awaryjnego serwisu.


NISKA CENA

 • Wysokie osiągi, niska cena

Obecne dźwigi muszą mieścić się w ograniczeniach budżetowych dla budynków mieszkalnych i administracyjnych, a jednocześnie posiadać wysoką jakość. Seria WIN dźwigów jest idealnym rozwiązaniem: przy niskich nakładach finansowych firma oferuje dźwigi o wysokiej jakości, niezawodnej technologii i światowym poziomie wykonania. Ponadto firma WINDA oferuje szczegółowe i specjalistyczne doradztwo od początku do końca, od wstępnej selekcji i technicznego doradztwa w etapach planowania, przez faktyczne wyprodukowanie, instalację i kompleksową obsługę .


NASZE MODELE

 • Dobre rzeczy idą w trojkach

Seria WIN dostarcza trzy różne modele różniące się wymaganiami udźwigu: WIN450 dla sześciu, WIN630 dla ośmiu i WIN1000 dla trzynastu pasażerów. Chociaż najmniejszy z trzech, dźwig WIN450 posiada drzwi o szerokości 900 mm. Dźwig WIN630 oferuje przestrzeń podłogi o wymiarach 1100 x 1400 mm, dostatecznie dużo miejsca dla dostępu wózka inwalidzkiego według norm DIN 18024/25 i PN. Z kolei, dźwig WIN 1000 o głębokości 2100 mm jest wystarczająco duży, aby przewozić nosze. Innymi słowy firma ZED WINDA stworzyła szeroką gamę wyrobów, które pokrywają wszystkie dziś stosowane standardowe wymiary. Przy zastosowaniu linowo – trakcyjnego napędu wszystkie trzy modele podróżują na maksymalną wysokość Hp=30 m.

 • Proste planowanie, szybkie dostarczenie

Inną ważną korzyścią dźwigów serii WIN jest szybkość z jaką są one planowane, budowane i instalowane. Firma WINDA dostarcza szczegółowe   dane techniczne  rysunki zawierające wszystkie szczegółowe wymiary kabiny i szybu, co zapewnia łatwe, niekłopotliwe planowanie. Kiedy najodpowiedniejszy dźwig zostanie wybrany, wszystkie formalności są załatwiane szybko i profesjonalnie – bez żadnych opóźnień dotyczących odpowiedzi na zapytanie ofertowe lub wycenę. Kiedy projekt jest sfinalizowany, państwa dźwig zostanie szybko zbudowany i dostarczony. W końcu w tak konkurencyjnym świecie przemysłu konstrukcyjnego, terminy wykonania są dalece ważniejsze niż kiedykolwiek przedtem.

 • Na prawo i lewo

Wszystkie dźwigi serii WIN firmy ZED WINDA są wyposażone w dwu – biegowe drzwi i napęd regulowany falownikiem. Dźwigi mogą być zbudowane tak, aby otwierały się na prawo lub na lewo, według wymagań klienta. We wszystkich trzech modelach drzwi mają szerokość 900 mm i wysokość 2000 mm, pozwalając nawet bardzo wysokim pasażerom na wsiadanie do kabiny bez trudu. Panele drzwi   pokryte są farbą gruntową, panele drzwi kabiny i panele przednie są wykończone lakierem. Panel przycisków dyspozycji jest przymocowany do ściany kabiny.

 • Przestronny sufit

Przy wysokości kabiny 2200 mm kabina oferuje mnóstwo miejsca. Standardowe wyposażenie zwiększane i przystosowywane do indywidualnych wymagań kolorów i różnych akcesoriów. Panele ścienne cechują się fakturowym wykończeniem w jakimkolwiek z sześciu kolorów. Panele przednie, drzwi i sufit są dostarczane z biała  fakturą wykańczającą. W standardzie dźwigi są wyposażone w szare, plastikowe wykładziny podłogowe, ale mogą być też dostarczone bez wykładzin, jeżeli klient chce używać własnych wykładzin. Panel dyspozycyjny jest wykończony blachą   nierdzewną  i posiada  wyświetlacz LED. 

 • Coś ekstra, coś specjalnego

Zarówno model WIN630 i WIN1000, mogą być dostarczone z dwojgiem drzwi otwierających się w przeciwnych kierunkach. Ponadto dostępnych jest wiele akcesoriów dostosowujących kabinę do indywidualnych potrzeb. Do akcesoriów tych należy okrągła poręcz o średnicy 30 mm ze stali nierdzewnej dla jednej, dwu lub trzech ścian, a także lustro na tylnej ścianie. Jest także możliwość, aby zamocować zintegrowane nisko napięciowe oświetlenie na panelu sufitowym. Ściany kabiny, drzwi i panele przednie są także dostępne ze stali nierdzewnej, o fakturowym płóciennym wykończeniu. W dodatki do standardowego panelu operacyjnego, firma WINDA oferuje panel sterowniczy dla osób niepełnosprawnych z bardzo dużymi przyciskami i dodatkowymi symbolami, literami i oznaczeniami dla osób niewidomych i niedowidzących.


HYDRAULICZNY CZY LINOWY ?
 

 • Hydrauliczny lub linowy

Seria dźwigów firmy WINDA może być wyposażona w napęd hydrauliczny lub linowy  , według indywidualnych wymagań. Oba te napędy są dziełem sztuki. Przy napędzie linowym i hydraulicznym  maszynownia może być zainstalowana albo nad szybem, albo przy szybie na  dole, albo w szybie.

      Plastyczność architektoniczna

Ze względów technicznych lub estetycznych nie zawsze można umieścić maszynownię na dachu budynku lub bezpośrednio w szybie. Właśnie z tego powodu zawsze dostarczany system napędowy dla lepszej plastyczności architektonicznej: napęd hydrauliczno – linowy.  Bardziej kompaktowy jest projekt umieszczenia jednostki hydraulicznej i bloku zaworowego blisko szybu. Pozwala to na bardziej plastyczne wykorzystanie przestrzeni w tym obszarze.

 • Zdecentralizowany, inteligentny napęd

Dźwigi te są sterowane przez zdecentralizowane procesory zintegrowane w indywidualnych funkcjonalnych i ekranowanych modułach. Procesory komunikują się ze sobą poprzez seryjną magistralę szeregową. Każdy procesor jest indywidualnie zaprogramowany i ma możliwość własnego testowania. Inteligentny system sterowania posiada wiele wyszukanych cech zabezpieczających, włączając wychwytywanie danych, cykle ładowania, które pozwalają na dokładne monitorowanie długoterminowego zużycia najważniejszych komponentów dźwigu. Dane wychwytywane w ten sposób mogą być oceniane przez opcjonalny system zdalnego monitorowania STEP i system konwersacyjny. Bieżący poziom piętra wskazywany jest na wbudowanym w kabinie punktowo – matrycowym ekranie LED. Kiedy powróci on na piętro postoju, dźwig automatycznie przechodzi na tryb uśpiony, oszczędzając energię. Przecież jest to dzieło sztuki, na którym można polegać.


INDYWIDUALNE PODEJŚCIE DO KLIENTA
 

 • Stworzone by mierzyć indywidualność

Dźwig musi oferować nie tylko skuteczność, innowacyjną technologię, ale także atrakcyjny, funkcjonalny projekt. Dźwig pełni przecież ważne zadanie architektoniczne ze względu na kluczową rolę jaką spełnia w budynku. Właśnie dlatego nasza firma opracowała szeroką gamę kabin, które dają ci wielki wybór pod względem różnorodności wyglądu. Innymi słowy dajemy ci możliwość dostosowania wizualnej charakterystyki dźwigu do otoczenia w jakim będzie on pracował.  Więc możesz, drogi kliencie, wybrać akcesoria, które najlepiej będą pasowały do twojego architektonicznego stylu. W naszej ofercie nie ma tylko jednej rzeczy: „gotowych projektów”, ponieważ bez względu na to na jaki dźwig się zdecydujesz, mamy duży zakres możliwości. Z firmą ZED WINDA masz możliwości wyboru.


JAKA BĘDZIE ...TWOJA WINDA???

 

 • Dbamy o twoją kreatywność

Możesz wybierać i łączyć akcesoria i wyposażenie. Zaczynając od sufitu i świateł kabiny do paneli ściennych i drzwi. Ponadto możesz wybrać trzy podstawowe modele kabin. A nasze modularne projekty umożliwiają połączenie wszelkich kabin z wszelkim wyposażeniem. Nie ważne jaki rodzaj napędu wybierzesz – napęd hydrauliczny czy linowo – trakcyjny. Wygląd wnętrza kabiny należy całkowicie od ciebie. Na twoje życzenie możesz dostarczyć kabinę nie wyposażoną, którą wyposażymy twoimi materiałami.


MUSI BYĆ DOBRA JAKOŚCIOWO

 • Bezkompromisowa jakość

Plastyczny, przyciągający oko projekt nie wystarcza. Ani dla ciebie, ani dla nas. Naszym zadaniem jest nie tylko osiągnięcie estetycznego, zadowalającego wyglądu, ale także technicznej doskonałości, oferując jakość i niezawodność, która jest konieczna dla urządzeń tak wymagających jak dźwig. Nasz system jakości jest kompletny i efektywny. Używamy wyłącznie materiałów, które w pełni spełniają ostre wymogi wewnętrznych procedur jakości certyfikowanych według ISO 9001. Możesz więc być spokojny, ponieważ posiadasz nie tylko atrakcyjny, ale także niezawodny produkt inżynieryjny o wyśmienitej jakości.


MUSI BYĆ PIĘKNA

 • Okazałe wejście

Drzwi dźwigu powinny otwierać się szybko, płynnie, cicho i oczywiście bezpiecznie. WINDA oferuje dwa różne projekty drzwi, które całkowicie spełniają potrzeby: centralnie otwierane drzwi i drzwi dwubiegowe otwierane bocznie. W obu wersjach panel przywołujący jest zamocowany w ościeżnicy drzwi, co eliminuje potrzebę wnęki w  ścianie budynku. W projekcie drzwi otwierających się centralnie, dwa skrzydła drzwi rozchodzą się na środku i jednocześnie płynnie, z tą samą prędkością, przesuwając się w przeciwnych kierunkach. W drzwiach otwierających się na bok, dwa skrzydła przesuwają się w jedną stronę, z nieco różną prędkością. Która wersja odpowiada państwu najbardziej. Może pomóc państwu w znalezieniu właściwej odpowiedzi. Bez względu na to, które drzwi państwo wybiorą, będziecie mieli okazałe wejście.

 • Właściwy dźwig, właściwy kolor

Kiedy dopasowujecie państwo dźwig do swoich wymagań, kolor jest bardzo ważny. Kolor nie tylko tworzy związek pomiędzy państwa dźwigiem i otaczającym budynkiem, ma on także wpływ na nastrój i samopoczucie pasażera. Z tego powodu standardowo oferujemy sześć starannie dobranych odcieni koloru.

 • Nierdzewna stal to siła charakteru

Każdy z naszych komponentów ze stali nierdzewnej ma swój własny, unikatowy charakter. Duża różnorodność obróbki powierzchni oferuje interesujące efekty, które składają się na szczególną atrakcyjność kabiny. W przypadku paneli ściennych i podłogowych, macie państwo wybór czterech różnych faktur wykończenia: wzór płócienny, w kratę. Imitacja skóry, włoskowaty, 180 ziaren.

 • Lustrzane odbicie

Paski lustrzane, lustrzane panele i otoczenie pozwala na to, aby dźwig wyglądał jasno, lekko i zwiewnie. Lustra stwarzają efekt przestrzeni lub grę świateł. Lustra działają na twoją kreatywność i wyobraźnię.

 • Typ komunikatywny

W standardzie kabina jest wyposażona w punktowo   - matrycowy wyświetlacz LED. Wyświetlacz LED jest dostępny w opcji. Jest on w pełni programowalny i wyświetla grafikę. Innymi słowy, można wyświetlić nazwę firmy lub nawet logo na odpowiednim piętrze. Dodaj tylko telefon i posiadasz naprawdę komunikatywny dźwig.


MUSI BYĆ ATRAKCYJNA

 • Wytrzymały, ale atrakcyjny

Jedna część dźwigu, która poza panelem operacyjnym jest najczęściej używana to wykładzina podłogowa. Właśnie dlatego wybieramy najlepsze i najwytrzymalsze materiały. Wykładziny podłogowe w kabinach produkowanych przez firmę WINDA są niebywale wytrzymałe, o fakturze, która jest kontrastem dla ścian i sufitu.

 • Innowacje dla lepszego otoczenia

Dzisiejsze dźwigi muszą spełniać szereg wymagań. Nie tylko muszą być tanie, niezawodne, wygodne, serwisowane, ale powinny być oszczędne i przyjazne środowisku. W konsekwencji, potrzebne są nowe pomysły i nowe technologie. Jako firma patrząca w przyszłość, WINDA stał się liderem w tej dziedzinie.


MUSI BYĆ OSZCZĘDNA

 • Oszczędność energii, oszczędność pieniędzy

Rezultatem wysokiej wydajności napędów bezreduktorowych lub przekładni planetarnej i zastosowania technologii regulatora częstotliwości, jest zastosowanie przez firmę WINDA mniejszych, jednobiegowych silników. Rozwiązanie to pozwala na oszczędność 60% energii bez redukcji dostępnej mocy. Ponadto prąd rozruchowy jest znacznie mniejszy niż w konwencjonalnych napędach. Pozwala  to na użycie kabli zasilających o mniejszych przekrojach i znacznie mniej wyłączników. W ten sposób koszty materiałów i napędów zwracają się w niższych rachunkach za energię elektryczną.

 • Miękki start, łagodne zatrzymanie

Wysoce zaawansowany inwertor częstotliwości używany w napędach serii WIN L zapewnia wysoki poziom komfortu przez miękki start i łagodne zatrzymanie dźwigu. Jest to połączone z krótszym czasem postojów na różnych piętrach. Ponadto ten typ napędu minimalizuje zużycie i zwiększa żywotność dźwigu.


MUSI BYĆ INTELIGENTNA

 • Zdecentralizowane, inteligentne sterowanie

Dźwigi te są sterowane przez zdecentralizowane procesory zintegrowane w indywidualnych funkcjonalnych i ekranowanych modułach. Procesory komunikują się ze sobą poprzez seryjną magistralę polową. Każdy procesor jest indywidualnie zaprogramowany i ma możliwość własnego testowania. Inteligentny system sterowania posiada wiele wyszukanych cech zabezpieczających włączając wychwytywanie danych, cykle ładowania, które pozwalają na dokładne monitorowanie długoterminowego zużycia najważniejszych komponentów dźwigu. Dane wychwytywane w ten sposób mogą być oceniane przez opcjonalny system zdalnego monitorowania STEP i system konserwacyjny. Bieżący poziom piętra wskazywany jest na wbudowanym w kabinie punktowo – matrycowym ekranie LED. Alternatywnie można zainstalować wyświetlacz LCD. Kiedy powróci on na piętro postoju, dźwig automatycznie przechodzi w stan uśpiony, oszczędzając energię. W końcu jest to dzieło sztuki, na którym można polegać i zostało ono stworzone zarówno na potrzeby dnia dzisiejszego, jak i jutra.

 
CZYLI IDEALNA.............tylko u nas!